do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
12 marca 2019
kategoria:
Aktualności
Muzealna Akademia Seniora, marzec 2019

Jak pinakoteki, kolekcje prywatne i gabinety osobliwości przekształciły się w potężne, światowe muzea? Czym zasłużyła się dla polskiego muzealnictwa księżna Izabela Czartoryska? Jaką drogę pokonuje obiekt, by stać się muzealnym eksponatem?


Prelekcja Dobrawy Skoniecznej-Gawlik w ramach Muzealnej Akademii Seniora dotyczyć będzie początków muzealnictwa, fascynacji dziełami sztuki, numizmatami, papirusami i gemmami. Podczas spotkania przybliżymy idee światowego i polskiego muzealnictwa, funkcje jakie pełnią współczesne muzea, a także źródła najsłynniejszych kolekcji muzealnych. W naszych rozważaniach nie zabraknie również chwili na podsumowanie dotychczasowego dorobku Muzeum Saturn.


Wszystkich zaintrygowanych fascynującym światem muzealnych przestrzeni zapraszamy 19 marca, o godz. 10.00, do Muzeum Saturn.


Wstęp wolny.


Źródło: Muzeum Saturn w Czeladzi

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H