adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
25 2020
kategoria:
Aktualności
Twórczość Jarosława Jakubczyka
Twórczość Jarosława Jakubczyka

Od czwartku, 1 października, w GSW Elektrownia będzie można zobaczyć wystawę prac Jarosława Jakubczyka: WORLDS. Złożą się na nią formy przestrzenne, rysunki i grafiki.

Jarosław Jakubczyk jest absolwentem Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, gdzie w wyróżnieniem uzyskał dyplom w pracowni rzeźby prof. Jana Hermy. Współtworzył liczne projekty wystawiennicze, poznając w ten sposób różne sposoby artystycznej ekspresji.

W centrum swojej twórczości umieszcza techniki przestrzenne, a także interakcje, w jakie wchodzą one z otoczeniem kreując swoiste uniwersum, do którego zaprasza widza. Jednocześnie w sferze konceptualnej pozostaje wierny wybranej przez siebie drodze artystycznej. Jest nią widzenie świata poprzez naturę i zawarte w niej relacje - widoczne i te ukryte.
Na wystawie w GSW Elektrownia zobaczymy efekty obu tych fascynacji - prace przestrzenne. Warto wiedzieć, że artysta komponuje je z różnorodnych, często nieoczywistych materiałów jak metal, szkło, drewno, ceramika, ale także nasiona, trawa a nawet kwiaty.

To wystawa o pięknie świata. Tego, który nas otacza w sposób sensoryczny, ale także świata nie-materialnego, metafizycznego. Subtelne prace Jarosława Jakubczyka to pochwała życia i natury, a zarazem zaproszenie do wyciszenia, nadziei i piękna.

Ekspozycja potrwa do 29 października.
Galeria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00.

Źródło: Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia"

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry