do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
11 marca 2019
kategoria:
Aktualności
Wystawa Wilhelm Kidawa

Zbiór unikalnych zdjęć obrazujących gród nad Brynicą w drugiej i trzeciej dekadzie XX wieku można podziwiać na najnowszej muzealnej ekspozycji „Wilhelm Kidawa. Fotograficzny portret miasta. Czeladź – początek XX wieku”.


Autor zdjęć, Wilhelm Kidawa, choć z pochodzenia nie był czeladzianinem, ukochał to miasto i uczynił z niego swój dom. W nowo wybudowanym domu na Rynku, otworzył zakład fotograficzny, który dzięki częściowemu przeszkleniu budynku umożliwiał wykorzystanie i operowanie światłem dziennym. Atelier szybko stały się popularne wśród czeladzian. Obok zdjęć studyjnych, Kidawa okiem obiektywu rejestrował czeladzkie pejzaże, charakterystyczne obiekty miasta, przypadkowych przechodniów i uczestników miejskich uroczystości.


Znaczna część prezentowanych obrazów posiada nie tylko wartość sentymentalną, ale stanowi także doskonały materiał dla badaczy i miłośników przeszłości.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 marca, o godz. 17.00, w siedzibie Muzeum Saturn w Czeladzi.


Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!


Ekspozycja dostępna jest od 15 marca do 5 maja.


Źródło: Muzeum Saturn w Czeladzi

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H