do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
09 października 2019
kategoria:
Aktualności
Drewniana Czeladź. Miasto którego już nie ma?

„Drewniana Czeladź. Miasto którego już nie ma?” to temat spotkania podsumowującego projekt realizowany przez Towarzystwo Powszechne Czeladź przy merytorycznym wsparciu ze strony Muzeum Saturn. 18 października (o godz. 17.00) Dobrawa Skonieczna-Gawlik przedstawi zarówno założenia projektowe, jak i wyniki prowadzonych badań terenowych oraz kwerend archiwalnych.


W 1817 roku w mieście istniało 235 drewnianych domów, stanowiąc ponad 95% wszystkich zabudowań. Drewniane domy, stodoły, komórki do lat 70. XX wieku były nieodłącznym elementem miasta, dziś zachowały się na fotografiach, rysunkach i w pamięci mieszkańców Czeladzi.


Tego popołudnia otwarta zostanie najnowsza ekspozycja muzealna przedstawiająca dawne zabudowania Czeladzi, podkreślając ich ważną rolę we współczesnym obliczu miasta. Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Saturn od 18 października do 1 grudnia.


Wystawa powstała we współpracy z Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" i Muzeum Zagłębia w Będzinie. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Źródło: Muzeum Saturn w Czeladzi

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H