adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
11 2020
kategoria:
Aktualności
Dożynki w parafii św. Stanisława B.M.
Dożynki w parafii św. Stanisława B.M.

Parafia św. Stanisława B.M. i proboszcz ks. kan. Jarosław Wolski serdecznie zapraszają w niedzielę 27 września 2020 roku o godz. 12.30 na przygotowywaną po raz pierwszy Uroczystość Dziękczynienia za Plony, czyli Parafialne Dożynki.
Zaproszenie kierowane jest szczególnie do czeladzkich i okolicznych rolników, a także do wszystkich działkowców i ich rodzin. - Dożynki to okazja do dziękowania Bogu za wszystko co zrodziła ziemia oraz czym obrodziły rośliny i drzewa dla dobra człowieka - owoce, warzywa, jarzyny i wszystkie płody rolne. Podczas procesji z darami będziemy mogli złożyć w ofierze symboliczne plony ziemi, owoce i warzywa. Przynieśmy również ziarno na przyszły zasiew, które podczas mszy św. zostanie poświęcone. Pragniemy, aby całe rodziny - rodzice i dzieci, dziadkowie i wnuki, włączyli się w przygotowanie tej uroczystości poprzez wykonanie i przyniesienie do kościoła wieńców dożynkowych, owoców ziemi i pracy rąk ludzkich, chlebów oraz różnych symboli związanych z Dożynkami – zachęca proboszcz.

Informacja Parafii św. Stanisława B.M.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry