adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
25 2020
kategoria:
Aktualności
Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej w Czeladzi z tytułem Modernizacji Roku
Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej w Czeladzi z tytułem Modernizacji Roku

23-ego września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku. Przebudowa Czeladzkiego Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej osiągnęła w nim ogromny sukces, zdobywając tytuł „Modernizacja Roku 2019” w kategorii „Użyteczność publiczna”.

Kapituła konkursy podczas przyznawania nagrody oceniła, że Miasto Czeladź wykazało się śmiałym podejściem do przebudowy budynków z innych epok, którego efektem było połączenie ich w jeden kompleks tworzący piękną pamiątkę górniczej przeszłości miasta.

To wielki sukces naszego miasta. Pragnę podkreślić, że to już trzecia statuetka „Modernizacji Roku”, która trafia do Czeladzi w ciągu ostatnich czterech lat. Jesteśmy dumni, że podejmowane przez nas wysiłki, znajdują uznanie zarówno wśród czeladzian, jak i ogólnopolskiego grona ekspertów oceniającego tego typu inwestycje – mówi burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Budynek dawnych warsztatów elektrycznych i budynek transformatorów mieszczące się na terenie byłej Kopalni Węgla Kamiennego Saturn w Czeladzi zostały zmodernizowane i przekształcone na potrzeby nowego obiektu miejskiego - Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej Saturn (CUSiAL). W ramach inwestycji zostały wykonane wszelkie niezbędne prace remontowo-budowlane, które pozwoliły na wprowadzenie w powstałych obiektach nowych funkcji, m.in. społecznych i edukacyjnych. W imieniu miasta nagrodę odebrała Elżbieta Dmitruk, zastępca burmistrza ds. komunalnych. Wykonawcą robót była warszawska firma Prochem S.A.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
docx Modernizacja Roku 2019 - Informacja 25.09.2020.docx 20-09-25 09:08 1.9MB pobierz plik: Modernizacja Roku 2019 - Informacja 25.09.2020.docx

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry