do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
24 maja 2018
kategoria:
Aktualności
XIX Festiwal Ave Maria
XIX Festiwal Ave Maria

Utalentowani artyści, wspaniałe głosy i doskonała, jakże zróżnicowana muzyka. XIX Festiwal Ave Maria będzie prawdziwym świętem dla melomanów.

Muzyczna uczta rozpocznie się w czwartek, 24 maja w GSW „Elektrownia”, koncertem wybitnego multiinstrumentalisty i wokalisty Józefa Skrzeka, który wykona – specjalnie skomponowaną – suitę „Ave Industria”. Co ciekawe, artyście towarzyszyć będzie kliku muzyków, w tym jego znakomity partner z legendarnej formacji SBB, perkusista Jerzy Piotrowski.W piątek, 25 maja, w dostojnych wnętrzach kościoła św. Stanisława B.M., podczas corocznego Turnieju Tenorów im. Bogdana Paprockiego, zabrzmią wielkie głosy znakomitych tenorów: Tomasza Kuka, Przemysława Borysa i Paolo Lardizzone, a w charakterze gwiazdy wieczoru pojawi się, obdarzona przejmującym mezzosopranem, Edyta Kulczak, występująca, między innymi, na scenie słynnej Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Fransesco Bottiglierego.

W sobotę, 26 maja, na rynku starego miasta odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki. Na scenie pojawią się laureaci XIV Diecezjalnego Konkursu Piosenki Maryjnej „Pieśnią sławimy Maryję” oraz spontaniczni i tętniący radością życia młodzi artyści w asyście doświadczonych, popularnych muzyków, czyli zespół Arka Noego.

W niedzielne przedpołudnie, festiwalową publiczność znów gościć będzie kościół św. Stanisława, w którym odbędzie się msza święta w intencji środowiska lekarskiego. O jej oprawę muzyczną zadba Chór Śląskiej Izby Lekarskiej CAMES pod dyrekcją Doroty Dziełak-Szczepan.

Zwieńczeniem XIX edycji Festiwalu Ave Maria będzie wyjątkowy koncert sopranowego trio, występującego pod dźwięczną nazwą Sopranissimo. Imponujące głosy uroczych śpiewaczek zabrzmią z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Zabrzańskiej pod przewodnictwem dyrektora artystycznego festiwalu, Sławomira Chrzanowskiego. Tych niezwykłych muzycznych wrażeń będzie można doświadczyć w Kopalni Kultury w niedzielę, 27 maja. Uwaga! Będzie to jedyny koncert biletowany. Wejściówki w cenie zaledwie 10 złotych można nabyć w kasie Kopalni Kultury, przy ul. Trznadla 1. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, nie warto czekać do ostatniej chwili!

- XIX Festiwal Ave Maria to ważne wydarzenie na kulturalnej mapie, nie tylko Czeladzi, ale i całego Zagłębia Dąbrowskiego. Wiele miesięcy starannych przygotowań, zaowocowało powstaniem interesującego i urozmaiconego programu, który aspiruje do zaspokojenia nawet najbardziej wyszukanych gustów muzycznych – mówi burmistrz Zbigniew Szaleniec. Czy udało nam się tego dokonać? Ocenicie Państwo sami już za miesiąc – dodaje burmistrz.

 

 Plakat promujący XIX Festiwal Ava Maria

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H