do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
14 maja 2018
kategoria:
Aktualności
Wizyta w Urzędzie Miasta
Wizyta w Urzędzie Miasta

Szkoła Podstawowa nr 2 w Czeladzi, która realizuje projekt w ramach programu Erasmus+, gościła uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich z Grecji oraz Francji.

Wizyta w naszym mieście rozpoczęła się od spotkania z Panem Burmistrzem Zbigniewem Szaleńcem oraz Jego Zastępcą Panią Beatą Zawiłą. Władze Czeladzi zapoznały gości z bogatą historią naszego miasta, a zaprezentowany w języku angielskim film promocyjny spotkał się z wielkim zainteresowaniem i uznaniem. Co więcej, goście mieli okazję zwiedzić odremontowany gmach Urzędu Miasta. Przedstawiciele greckiej i francuskiej szkoły byli pod wielkim wrażeniem nie tylko bogatej historii Czeladzi, ale także dynamicznie postępujących zmian w naszym mieście.

Jednym z zadań, wynikających z programu była realizacja działań projektowych, które były oparte na prezentacjach multimedialnym dotyczących narodowych sportów, które zostały przygotowane przez uczniów. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się ciekawych faktów na temat greckich igrzysk olimpijskich, francuskiej gry towarzyskiej petanque oraz osiągnięć polskich skoczków narciarskich.

Ciekawym punktem programu były prezentacje przygotowane na temat lekcji WF-u w szkołach, dzięki którym uczniowie mogli porównać organizację tych właśnie lekcji. Wiele emocji wyzwoliły mecze piłki siatkowej nauczycieli oraz uczniów, które zakończyły się uroczystym wręczeniem medali przez dyrektora szkoły.

Dla naszych gości zorganizowaliśmy trzy wycieczki krajoznawcze do Krakowa, Muzeum Browaru w Żywcu oraz Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Dodatkowo zapewniliśmy wiele emocji w parku trampolin oraz podczas gry w kręgle.

Istotnym elementem wizyty była integracja uczestników oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Kolejną korzyścią, płynącą z realizacji programu Erasmus+, było zaangażowanie rodziców uczniów, którzy gościli w swoich domach uczestników wymiany, natomiast nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 dołożyli wszelkich starań, aby nasi goście mieli jak najlepsze wspomnienia, związane z wizytą w Polsce.

Przypominamy, iż w ubiegłych latach Szkoła Podstawowa nr 2 realizowała już program Comenius, a w chwili obecnej realizuje również projekt w ramach akcji KA1, dzięki któremu nauczyciele mogą wzbogacić swój warsztat pracy oraz doskonalić umiejętność komunikacji w języku angielskim.

Projekt pt. „We are our future”, któremu poświęcony jest ten artykuł, dobiega końca w sierpniu bieżącego roku. Jednak koordynator projektu, pani Magdalena Dyrda zapewnia, iż dołoży wszelkich starań, aby pozyskać partnerów do realizacji kolejnego oraz uzyskać akceptację Narodowej Agencji.

Źródło: Magdalena Dyrda, Szkoła Podstawowa nr 2

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H